W jaki sposób nosić pasek? – poznaj sekrety ze świata mody

Pasek to element garderoby, którego zadaniem jest utrzymanie spodni w jednym miejscu. Choć wielu panów stosuje go zamiennie z szelkami, to jednak klasyczne skórzane paski, są najpopularniejszym dodatkiem w męskich stylizacjach, ale okazuje się, że nie tylko. Kobiety również chętnie sięgają po paski, które noszą na różne sposoby.

Odrębne sposoby na noszenie paska w zależności od płci

Sposób zakładania paska różni się w zależności od płci. Nic w tym dziwnego, ponieważ, takie same różnice występują w ubiorze damskim i męskim. Guziki po przeciwnych stronach to najpopularniejszy sposób na rozróżnienie czy dana koszula przeznaczona jest dla kobiet, czy może dla mężczyzn. Z paskami jest natomiast inaczej. Nie da się wyprodukować modelu, który będzie wyłącznie dla panów, choć wizualnie będzie sugerował przynależność do konkretnej płci. Warto jednak wiedzieć, w jaki sposób ubrać pasek do męskich spodni od garnituru i nie tylko, żeby nie popełnić błędu. Przede wszystkim w przypadku mężczyzn powinno się go zakładać z lewej strony, tak żeby po przeciągnięciu paska znalazł się on z prawej strony. Sprzączka powinna pozostać po lewej stronie. Ważną kwestią w wyborze paska jest jego długość. Prawidłowe zapięcie tego elementu ubioru to środkowa dziurka. Jeśli nie ma takiej możliwości, bo budowa ciała wymaga zapięcia paska na ostatnią lub pierwszą dziurkę, to konieczne będzie zmiana rozmiaru. Panie natomiast powinny zakładać pasek od prawej do lewej strony, tak żeby sprzączka pozostawała po stronie prawej, a pasek znalazł się z lewej strony.

Pasek w damskiej garderobie – do czego kobiety zakładają paski?

Choć paski przez lata uważane były za dodatki męskie, to bardzo często pojawiają się również w damskich stylizacjach. Panie decydujące się na wykorzystanie pasków we własnych outfitach najczęściej zakładają je do spodni, ale również do sukienek, płaszczy i tunik. Oczywiście w przypadku pań mamy do czynienia z większą różnorodnością i szerszą gamą kolorystyczną. Ponieważ kobiety chętniej sięgają po cienkie, plecione, a także bogato zdobione paski. Panowie natomiast uciekają w klasykę lub sportowe rozwiązania. Choć paski w męskiej szafie stanowią zaledwie eleganckie uzupełnienie stylizacji, to w kobiecej garderobie są one dodatkowym elementem, który może fantastycznie podkreślić sylwetkę.

Szeroki czy wąski pasek – idealny wybór dla każdego mężczyzny

Nie jest tajemnicą, że kobiety mają większy wybór w przypadku galanterii, jednak męska część wielbicieli świata mody również nie może narzekać, ponieważ możliwości jest mnóstwo. Warto jednak pamiętać o pułapkach, które mogą czekać na panów. Okazuje się bowiem, że szerokość paska może sprawić pewne trudności. Zakładanie zbyt szerokiego paska do spodni, w których występują wąskie szlufki to ogromny błąd, którego należy się wystrzegać. Takie połączenia zawsze wyglądają źle i sprawiają, że nawet najbardziej elegancki garnitur wydaje się zupełnie niedopasowany.

 

Teraz z pewnością wiesz, jak prawidłowo założyć i dopasować pasek nie tylko do własnej sylwetki, ale również do spodni.

 

Kontakt

ARUCcE 
Producent Pasków Skórzanych

26-640 Skaryszew, Maków ul. Średnia 58 

Biuro:
tel: 604 909 249
email: biuro@arucce.pl

Jak dojechać