Dwoiny bydlęce

Od lat tworzymy najwyższej jakości paski z naturalnej skóry bydlęcej zwanej dwoiną. Nabywając surowce skórzane tylko od profesjonalnych i zaufanych producentów gwarantujemy, iż wszystkie skóry bydlęce użyte w naszym zakładzie do produkcji galanterii spełniają normy Unii Europejskiej w zakresie ochrony środowiska oraz cechują się parametrami pożądanymi dla tej klasy skór zwierzęcych.

Poznajmy bliżej dwoinę bydlęcą

Dwoina to powszechnie stosowana w naszym zakładzie produkcyjnym naturalna skóra bydlęca. Wykazuje wysoką elastyczność, przy zachowaniu cech trwałości i wytrzymałości. Powstaje podczas garbowania skóry bydlęcej. W procesie dwojenia skóra bydlęca rozkrajana jest na kilka warstw, by wyodrębnić górne partie skóry licowej od dolnej - dwoiny. Dwoina cechuje się szorstką powierzchnią po obu stronach.

Dlaczego skóra bydlęca jest dwojona?

Naturalna skóra bydlęca jest zbyt gruba, by móc używać jej do produkcji wyrobów galanteryjnych skórzanych. Żadna maszyna nie jest w stanie zszyć szerokich skór bydlęcych. Dzięki procesowi dwojenia wyodrębnioną dolną warstwę dwoiny poddaje się specjalnej obróbce. Polega ona na tłoczeniu, szlifowaniu i pokrywaniu ochronnym impregnatem powłoki skóry, by otrzymać materiał wysokiej jakości, wykazujący ekstremalną wytrzymałość na warunki atmosferyczne. Dwoina nie absorbuje wody i wilgoci, a ewentualne zabrudzenia są niezwykle łatwe do usunięcia. Pielęgnacja dwoiny nie jest wymagająca, by utrzymać produkt w idealnym stanie.

Produkcja pasków oparta na tradycji i doświadczeniu

Zastosowanie odpowiedniej technologii przy obróbce dwoiny umożliwia wytworzenie dwoiny gładkiej (szlifowanej, tłoczonej i barwionej) oraz szorstkiej pokrytej impregnatem, przypominającej zamsz.

Stosując wysokiej klasy dwoiny bydlęce, oferujemy klientowi paski skórzane najwyższej próby, cechujące się nietuzinkowym wyglądem i wysoką funkcjonalnością. Do każdego tworzonego produktu podchodzimy z pasją, używając dwoin bydlęcych dla uzyskania pasków skórzanych marki premium.

Kontakt

ARUCcE 
Producent Pasków Skórzanych

26-640 Skaryszew, Maków ul. Średnia 58 

Biuro:
tel: 604 909 249
email: biuro@arucce.pl

Jak dojechać