Paski do szortów męskich - jaki typ wybrać?

Paski do szortów męskich - jaki typ wybrać? Z tym pytaniem boryka się wbrew pozorom wielu mężczyzn. Nic dziwnego - w końcu faceci też chcą wyglądać modnie i stylowo, a źle dobrany pasek może nie tylko nie spełniać swoich zadań, ale też nie pasować estetycznie do szortów, a co za tym idzie, stanie się on pieniędzmi wyrzuconymi w błoto.

 

Dlatego też postanowiliśmy wyjść naprzeciw Waszym potrzebom oraz sprawdzić, jaki najbardziej odpowiedni typ paska będzie pasować do męskich szortów.

Styl to podstawa

Podstawową kwestią jest tutaj styl, jaki chcemy osiągnąć. Z racji tego, że szorty to ubiór typowo letni, to często są to lekkie spodenki w jasnych barwach nawiązujących na przykład do tropików. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie pasek parciany, na przykład w odcieniach zieleni, lub też w barwie lekko słomkowej. W ten prosty sposób możemy zachować lekkość oraz luźny charakter naszego wyglądu. Natomiast, jeżeli preferujemy szorty z jeansu, oprócz paska parcianego, który tutaj również ma za zadanie głównie podkreślić nieco luźniejszy charakter, możemy zastosować cienki pasek skórzany, w brązowej barwie, który nada nam nieco poważniejszego charakteru. Rozwiązanie to szczególnie będzie pasowało osobom nieco bardziej stonowanym lub też mężczyznom około 30 roku życia. Jeżeli natomiast nasze szorty są ciemniejszej barwy, na przykład brązowej, to z powodzeniem możemy zastosować pasek koloru czarnego - niezależnie od jego szerokości. Dzięki swojej barwie nada on naszym szortom dodatkowej męskości.

Nie zapominajmy o funkcjonalności

Nie należy przy tym o funkcjonalności. Pasek oprócz swojej funkcji ozdobnej ma podtrzymywać nasze szorty. W tym celu musi on być odpowiednio dobrany - inny pasek będzie dla osoby szczupłej, inny dla nieco bardziej okrągłej. Dlatego też przed zakupem paska warto po prostu go przymierzyć lub jeżeli kupujemy go przez Internet, to zmierzyć się wcześniej w pasie. Dzięki temu unikniemy na przykład tego, że pasek będzie zbyt luźny, a co za tym idzie, nasze szorty będą nam spadać lub też będzie on nieelegancko wisiał. A przecież chodzi o to, żeby połączyć funkcjonalność, z eleganckim wyglądem. Dobrze dobrany pasek posłuży nam na wiele sezonów.

Podsumowanie

Wbrew powszechnej opinii, odpowiednio dobrany pasek może być ważnym elementem naszego letniego ubioru. Dlatego też warto poświecić nieco więcej czasu na jego wybór i nie dokonywać pochopnych, szybkich zakupów. W przeciwnym razie może okazać się, że mówiąc, wprost wyrzucimy nasze pieniądze w błoto, bo albo nie będzie on spełniał swoich podstawowych funkcji, albo będzie on po prostu brzydko wyglądał. Nie warto też kupować tanich pasków wykonanych z kiepskiej jakości materiału, gdyż w skrajnych przypadkach może okazać się, że nie wytrzyma on jednego sezonu.

Kontakt

ARUCcE 
Producent Pasków Skórzanych

26-640 Skaryszew, Maków ul. Średnia 58 

Biuro:
tel: 604 909 249
email: biuro@arucce.pl

Jak dojechać