Kiedy warto wymienić pasek na nowy?

Skórzany pasek to świetny sposób na urozmaicenie stylizacji i dodanie jej charakteru. Aby dodatek prezentował się estetycznie i dobrze spełniał swoją funkcję, należy dbać o jego stan. Kiedy wymienić skórzany pasek na nowy? Jak dbać o dodatki ze skóry? Odpowiedzi na najważniejsze pytania znajdziesz w kolejnych akapitach artykułu.

Skórzany pasek - kiedy go wymienić?

Dobrej jakości pasek skórzany zachowuje estetyczny wygląd przez wiele lat. Trzeba jednak pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji i konserwacji materiału, aby móc cieszyć się modnym dodatkiem jak najdłużej. Kiedy wymienić pasek na nowy? Należy zrobić to wówczas, gdy na skórze pojawią się pęknięcia lub widoczne rysy. W takich sytuacjach pasek nie prezentuje się dobrze, co zaburza dobry efekt stylizacji. Warto więc na bieżąco sprawdzać stan pasków i w przypadku zauważenia uszkodzeń wymienić je na nowe. Jak dbać o skórzany pasek, aby móc używać go przez długi czas? Wszystko, co warto wiedzieć o pielęgnacji i konserwacji skóry znajdziesz poniżej.

Czyszczenie skórzanego paska

Pasek skórzany należy czyścić regularnie. Dzięki temu można zadbać o dobrą formę materiału i elegancką prezencję stylizacji. Jeśli na pasku nie ma widocznych zabrudzeń, wystarczy przetrzeć go bawełnianą ścierką z dodatkiem preparatu przeznaczonego do czyszczenia skóry. Warto zrobić to dokładnie, aby zadbać o dobrą formę materiału. Co zrobić z trudnymi do usunięcia zabrudzeniami? Oto rozwiązania najpopularniejszych problemów:

  • Tłuste plamy na skórzanym pasku - w takiej sytuacji potrzebny będzie ręcznik papierowy i i mąka ziemniaczana. Należy posypać nią pasek, a po upływie czterech godzin dokładnie usunąć mąkę ziemniaczaną za pomocą ręcznika papierowego. 
  • Guma do żucia - jeśli pojawia się na skórzanym pasku, nie trzeba od razu go wyrzucać. Gumę wystarczy potraktować kostką lodu, aby stwardniała. Następnie wystarczy usunąć zabrudzenie, trzeba jednak zachować ostrożność, aby nie uszkodzić materiału.
  • Ślady z atramentu - takie zabrudzenie trzeba potraktować odrobiną lakieru do włosów, a następnie delikatnie wyczyścić pasek wilgotnym ręcznikiem papierowym. 

Skóra to wytrzymały materiał, który można wyczyścić na wiele sposobów. Nawet trudne do usunięcia plamy nie są powodem do wyrzucenia skórzanego paska do kosza na śmieci. Warto pamiętać o dokładnym osuszeniu paska po wyczyszczeniu. Można zrobić to za pomocą ręcznika papierowego. Bardzo ważne jest to, aby do suszenia paska nie używać suszarki. Czyszcząc skórzany pasek, pamiętaj, że ważne jest także zadbanie o klamrę.

Konserwacja i przechowywanie skórzanego paska

Poza czyszczeniem paska trzeba zadbać również o konserwację materiału. Należy robić to za pomocą specjalnych środków, które dostępne są w sklepach z obuwiem. Takie preparaty mogą mieć różne formy jak na przykład pasta czy balsam. Warto zdecydować się na środek dobrej jakości, aby uzyskać najlepszy efekt. Trzeba także pamiętać o konieczności dostosowania się do instrukcji użycia preparatu. Dzięki odpowiedniej i regularnej konserwacji ryzyko powstania nieestetycznych pęknięć czy zgięć na materiale zostanie znacznie zminimalizowane. 

Utrzymanie dobrej formy materiału gwarantuje także odpowiednie przechowywanie skórzanego paska. Świetnie sprawdzi się miejsce oddalone od kaloryferów i innych źródeł ciepła. Trzeba także unikać miejsc wilgotnych, które są zagrożeniem dla skórzanych pasków. Dobrym miejscem do przechowywania okazuje się komoda lub szafa, warto również wykorzystać organizery i woreczki bawełniane. Takie warunki sprawiają, że skórzane paski zachowują dobrą formę na wiele lat.

Kontakt

ARUCcE 
Producent Pasków Skórzanych

26-640 Skaryszew, Maków ul. Średnia 58 

Biuro:
tel: 604 909 249
email: biuro@arucce.pl

Jak dojechać