Jak wybrać odpowiedni pasek do kobiecej sylwetki?

Kobiecy pasek to nie tylko uzupełnienie codziennej garderoby, ale też sposób na podkreślenie sylwetki. Problem w tym. że dobór odpowiedniego paska jest często bardzo problematyczny. Jaki pasek będzie zatem najlepszy dla konkretnej sylwetki kobiety?

 

Po pierwsze - proporcje ciała

 

Dobór odpowiedniego paska zależy w głównej mierze od proporcji ciała kobiety. Osoby drobne i szczupłe powinny stawiać przede wszystkim na paski cienkie i delikatne. Szersze paski sprawdzą się u kobiet o bardziej obfitych kształtach, aczkolwiek ich barwa powinna być w miarę uporządkowana i stonowana. Dzięki temu paski spełnią swą rolę, optycznie wyszczuplając całą sylwetkę. Należy pamiętać, że pasek dobrany w sposób nieodpowiedni może przynieść wręcz odwrotny skutek, to jest podkreślić wszelkie zgrubienia, fałdki i inne niedoskonałości.

Miejsce zapięcia

 

Damskie paski skórzane umiejscowione na wysokości spodni to prawdziwa klasyka. Wprowadza się je niejako naturalnie w szlufki, dzięki czemu zawsze znajdują się one na odpowiednim miejscu. Jeśli jednak pasek staje się dodatkiem do swetra lub bluzki (czyli jest umiejscowiony wyżej), musi się on idealnie skomponować z sylwetką. Dlatego zakładanie pasków, które zaburzają naturalność kobiecej sylwetki, całkowicie mija się z celem! Nawiasem mówiąc, najlepiej usytuować je na wysokości talii. Pasek podkreślający talię nie tylko optycznie wyszczupli ciało, ale też wydłuży nogi i zwiększy objętość bioder.

 

Styl jest ważny!

 

Dobierając pasek do własnej sylwetki nie można zapominać o jego kroju. Styl paska powinien być dostosowany do ogólnej stylizacji. Jeśli kobieta stawia na klasyczne, niezobowiązujące jeansy, wybór określonego paska nie ma w zasadzie znaczenia. Jeśli jednak stawiamy na bardziej eleganckie stylizacje, warto zdecydować się na ozdobne paski z klamrą. Ich styl nie odbiega od ogólnie przyjętych norm, a zarazem ma dość uniwersalny charakter. Jego najważniejszym elementem jest oczywiście wspomniana (najczęściej złocona) klamra.

Naturalnie nie można również zapominać o odpowiedniej kolorystyce. Zaleca się, by barwa paska dobrze komponowała się z barwą reszty stylizacji.

 

Wybierając odpowiedni pasek, nie należy zwracać uwagi wyłącznie na sylwetkę kobiety. Owszem, jest ona bardzo ważna, ale w ogólnej kompozycji olbrzymią rolę odgrywa również jego barwa. Jeśli stanowi ona jedność z resztą stylizacji, można wtedy mówić o dobrze dobranym pasku.

Kontakt

ARUCcE 
Producent Pasków Skórzanych

26-640 Skaryszew, Maków ul. Średnia 58 

Biuro:
tel: 604 909 249
email: biuro@arucce.pl

Jak dojechać