Jak odróżnić pasek ze skóry naturalnej od produktów z materiałów skóropodobnych?

Wyroby ze skóry naturalnej to synonim klasy i elegancji. Galanteria skórzana od wielu lat kojarzy się z trwałością i szykownością. Nic w tym dziwnego, ponieważ produkty wykonane ze skóry naturalnej należą nie tylko do najtrwalszych, ale również do tych, które nigdy nie wychodzą z mody. Niestety w asortymencie wielu sklepów oferowane są produkty skóropodobne, które nie są tak trwałe, dlatego warto wiedzieć, jak rozróżnić od siebie te wyroby i postawić na najwyższą jakość.

Czym charakteryzuje się skóra naturalna?

Skóra naturalna to bardzo stary materiał, który towarzyszy człowiekowi od tysięcy lat. Wraz z upływem czasu ludzie nauczyli się jak obchodzić się z tym materiałem, w jaki sposób go obrabiać i nadawać pożądany kształt, a nawet kolor. Mimo wszystko w wyrobach skórzanych pozostaje wiele naturalnych cech, które pozwolą na odróżnienie od substytutów produkowanych z materiałów skóropodobnych, a są to:

 

  • jedyna w swoim rodzaju faktura, która nie ma powtarzalnego wzoru,

  • sztywniejszy i grubszy materiał,

  • charakterystyczny zapach, który nie pojawi się w żadnym innym materiale,

  • 100% leather – oznaczenie to pojawia się na metkach produktów ze skóry.

 

Te charakterystyczne elementy pozwolą na błyskawiczne rozpoznanie, czy dany produkt jest faktycznie wykonany z prawdziwej skóry.

Czy skóra naturalna to skóra licowa?

Każdy, kto spotkał się kiedyś z pojęciem skóry licowanej z pewnością zastanawiał się przez chwilę, czy dany produkt jest wykonany z naturalnej skóry. Otóż skóra licowana to nadal skóra naturalna, jednak ma o wiele gładszą wierzchnią strukturę. Licowanie, czyli proces którego celem jest uzyskanie gładkiego materiału, odpornego na wilgoć i zabrudzenia, fantastycznie wpływa również na wygląd i nadaje galanterii wyższe walory estetyczne. Wszystkie rzeczy wykonane ze skóry licowej w tym paski, charakteryzują się o wiele wyższą trwałością i świetnym wyglądem. Osoby, którym zależy na stworzeniu profesjonalnych i eleganckich stylizacji, bez wątpienia powinny sięgać po skórzane paski i inne produkty ze skóry naturalnej. 

Paski z materiałów skóropodobnych – jak odróżnić je od pasków skórzanych?

 

Każdy, kto zna podstawowe zasady, dzięki którym można rozpoznać naturalny materiał, jakim jest skóra, z pewnością bardzo szybko odróżni produkty wykonane z materiałów skóropodobnych od tych wyprodukowanych ze skóry naturalnej. Warto jednak wiedzieć o kilku dodatkowych aspektach, które pojawiają się w produktach mających imitować skórę. Wielu producentów, którym zależy na stworzeniu produktów skóropodobnych, stara się upodobnić materiał do skóry. Stosują przy tym szereg zabiegów, między innymi tłoczenia na materiale, które mają imitować fakturę pojawiającą się na skórze naturalnej. W tym przypadku jednak wzór będzie powtarzalny i wprawne oko bardzo szybko wychwyci, że tłoczenie zostało wykonane przez maszynę. Kolejna różnica to kolorystyka, która w przypadku sztucznych materiałów jest niezwykle barwna i różnorodna. Skóra to materiał, który bardzo trudno wybarwić, dlatego też kolorystyka będzie o wiele spokojniejsza i mniej różnorodna.

Kontakt

ARUCcE 
Producent Pasków Skórzanych

26-640 Skaryszew, Maków ul. Średnia 58 

Biuro:
tel: 604 909 249
email: biuro@arucce.pl

Jak dojechać