Jak dobrać pasek do rodzaju spodni?

Pasek pełni funkcję praktyczną - podtrzymuje spodnie na odpowiedniej wysokości – oraz reprezentacyjną, świadcząc m. in. o klasie właściciela. W codziennej stylizacji może stanowić dodatek, tak jak krawat czy poszetka. Większość mężczyzn nie zwraca uwagi na dobór paska do swoich stylizacji – czy słusznie?

Dobór koloru paska do reszty stroju

Jeśli spodnie posiadają szlufki, to zawsze należy zakładać do nich pasek – bez niego Twoja stylizacja będzie niekompletna i nieestetyczna.

 

Jakie są ważne wskazówki przy wyborze odpowiedniego paska do spodni? Warto pamiętać, że przy skórze licowej nosimy jeden kolor w danym momencie, oznacza to w praktyce, że decydujemy się na pasek do spodni, pasek do zegarka i ewentualnie torbę w kolorze czarnym lub brązowym. Różne kolory skóry licowej często ,,gryzą się” i nie prezentują się w okazały, elegancki sposób. Złota rada? W swojej szafie warto zgromadzić galanterię zarówno w kolorze czarnym jak i brązowym. Brąz występuje w różnych odcieniach, należy zwrócić uwagę na to, aby nie łączyć jasnego z ciemnym. Najlepszym rozwiązaniem będzie dopasowanie paska w odcieniu zbliżonym do pozostałych skórzanych dodatków. 

Klamra 

Dodatki metalowe objęte są podobną zasadą: srebro do srebra, złoto do złota. Srebrny zegarek, srebrna klamra, srebrna biżuteria. Wyjątkiem będzie obrączka, którą nosimy niezależnie od innych dodatków. Im bardziej formalny ma być pasek, tym klamra powinna być prostsza i dyskretna. Jeśli zdecydujesz się na wybór paska ze srebrną klamrą to konsekwentnie dobierz taki sam kolor koperty zegarka oraz spinek do mankietów. 

Wymiary - długość i szerokość

 

Pasek najlepiej prezentuje się wtedy, gdy jest zapinany na środkową dziurkę. Większość pasków ma nieparzystą liczbę dziurek. Aby dobrać odpowiednią długość paska, należy zmierzyć obwód w pasie i w ten sposób dopasować go do swojej sylwetki. Zbyt długi pasek będzie wyglądał nieestetycznie, ponieważ będzie zwisał. 

Węższe paski są bardziej formalne, natomiast szersze nieformalne. Szerokość paska determinuje szerokość szlufek w spodniach. Szersze znajdziemy w jeansach natomiast węższe w spodniach garniturowych. Wybór zbyt szerokiego paska do spodni garniturowych będzie prezentował się fatalnie. Do spodni garniturowych należy założyć pasek o szerokości 3 cm, do chinosów 3,5 cm a do spodni jeansowych 4 cm. 

Kontakt

ARUCcE 
Producent Pasków Skórzanych

26-640 Skaryszew, Maków ul. Średnia 58 

Biuro:
tel: 604 909 249
email: biuro@arucce.pl

Jak dojechać