Jak dobrać pasek do garnituru?

Pasek jest obowiązkowym elementem do eleganckiego garnituru. Poza estetyką i elegancją, pasek pozwala utrzymać spodnie w odpowiedniej pozycji. Jednak w jaki sposób dobrać pasek do garnituru, aby wyglądać doskonale i stylowo?

Skórzany pasek do garnituru

Podobnie jak pozostałe elementy stylizacji, również pasek należy dopasować do okazji oraz pozostałych części stroju. W przypadku męskich spodni chino pole do wyboru jest bardzo duże. W casualowych stylizacjach sprawdzają się zarówno paski skórzane, plecione jak również materiałowe. Natomiast inaczej wygląda to w przypadku garniturów męskich. Wówczas należy wybierać węższe oraz klasyczne paski, które są wykonane z naturalnej skóry. Duże znaczenie ma także klamra o klasycznym, prostokątnym kształcie. Nie należy natomiast wybierać pasków zwieńczonych mocno zabudowaną klamrą, który w połączeniu z garniturem nie wygląda elegancko.

Pasek do garnituru – kolor i rozmiar

Najlepszym wyborem do garnituru jest skórzany pasek z klasyczną, prostokątną klamrą. Natomiast paski masywne oraz zdobione dodatkowymi elementami lepiej wybierać do stylizacji codziennych i nieformalnych. W przypadku garnituru warto unikać także pasków z klamrami automatycznymi. 

Kolor klamry jest kwestią dowolną. Klamry występują jednak najczęściej w dwóch odcieniach, czyli złotym i srebrnym. Istotne jest jednak, aby odcień klamry pasował do reszty metalowych elementów, takich jak zegarek czy spinki do mankietów. Z kolei kolor paska uzależniony jest od koloru garnituru. Najbardziej uniwersalne są oczywiście paski czarne i brązowe. Dobrym wyborem będzie również pasek grafitowy. Warto wybierać go zwłaszcza do granatowego garnituru. Podczas wyboru paska należy uwzględniać także kolor pozostałych elementów skórzanych, zwłaszcza butów, rękawiczek czy torby. 

Długość paska do garnituru

Ważną kwestią podczas wyboru paska jest jego rozmiar. Decyduje on o komforcie noszenia, a także ostatecznym efekcie estetycznym. Dlatego przed zakupem paska należy zmierzyć swój obwód pasa. Najczęściej wybierane są paski w rozmiarach 90 i 100 cm. Osoby szczupłe powinny unikać bardzo długich pasków, gdyż zwisająca końcówka wygląda bardzo nieestetycznie i jest daleka od elegancji. Co prawda w każdym modelu paska znajduje się kilka dziurek, jednak idealnie dobrany pasek jest wówczas, kiedy zapina się na środkową dziurkę. Daje to poczucie komfortu, gdyż wówczas można z łatwością poluźnić pasek lub zmniejszyć jego obwód, w zależności od potrzeb.

 

Kontakt

ARUCcE 
Producent Pasków Skórzanych

26-640 Skaryszew, Maków ul. Średnia 58 

Biuro:
tel: 604 909 249
email: biuro@arucce.pl

Jak dojechać