Certyfikat nickel free na paskach skórzanych - co oznacza?

Paski skórzane to nieodłączny element mody męskiej. Zwłaszcza w eleganckich stylizacjach odgrywają bardzo ważną rolę, którą można porównać do tej, jaką pełni biżuteria u kobiet. Są przede wszystkim praktyczne, ponieważ podtrzymują spodnie na odpowiedniej wysokości, dzięki czemu trzymają swój fason mimo wykonywania ruchów. Dzięki klamrom paski skórzane są również swoistą dekoracją. Metalowe klamry, w zależności od modelu, mogą całkowicie odmienić stylizację. Warto zatem przyjrzeć się im z bliska, ale nie tylko ze względów wizualnych, lecz również pod kątem bezpieczeństwa.

Męska galanteria skórzana – niska cena to nie zawsze zła jakość!

Odpowiedni wybór paska jest istotny z punktu widzenia zdrowia. Rynek odzieżowy i modowy jest pełen ubrań i dodatków w niskich cenach. Należy jednak wziąć pod uwagę ich pochodzenie oraz materiały, z jakich zostały wykonane. Niskie jakościowo produkty są nierzadko produkowane ze szkodliwych dla ludzkiego zdrowia komponentów i surowców. Jednym z nich jest nikiel, który często jest obecny w metalowych elementach. Pierwiastek ten może powodować niepożądane reakcje alergiczne, takie jak świąd, zapalenie spojówek czy wysypka. Na pozór niewinna klamra od paska może być czynnikiem wywołującym zmiany chorobowe. Dlatego też bardzo ważne jest, aby kupować paski wyłącznie od sprawdzonych producentów i dystrybutorów, a nie dać się skusić tanimi i podejrzanymi zamiennikami nieznanego pochodzenia. Dobrze jest postawić na producenta pasków skórzanych z Polski – np. firmę Arucce.

Paski skórzane bez zawartości niklu

Paski z certyfikatem "nickel free" to najbezpieczniejszy wybór, który może uchronić przed niepożądanymi skutkami uczuleń. Certyfikat ten daje gwarancję, że produkcja paska - w szczególności jego klamry - odbyła się bez użycia niebezpiecznego niklu. Dotyczy to również sprzączek i innych metalowych elementów. Dzięki temu można mieć pewność, że materiały, z których wykonano przedmiot, jest bezpieczny dla zdrowia i antyalergicznyKlamra z certyfikatem "nickel free" nie jest gorsza jakościowo od tych, które zawierają ten pierwiastek. Jej wytrzymałość, a także estetyka wykonania są na wysokim poziomie. Dbałość o szczegóły przedstawia w swoich produktach renomowany producent pasków skórzanych ARUCcE. Oferowane paski skórzane i parciane posiadają klamry wolne od niklu, co potwierdza certyfikat "nickel free". Świadczy on o spełnianiu wysokich standardów jakości i norm Unii Europejskiej z zakresu ochrony środowiska.

Świadome zakupy to bezpieczne zakupy                                                        

Dokonując zakupu odzieży i akcesoriów warto zwracać uwagę na szczegółowe opisy. Materiały, z którego są wykonane poszczególne produkty, powinny pochodzić ze sprawdzonych źródeł i być bezpieczne dla zdrowia. Zwłaszcza, jeśli chodzi o przedmioty, które mają bezpośrednią styczność z ciałem. Warto szukać także informacji o testach i posiadanych certyfikatach. Paski z certyfikatem "nickel free" to świadomy wybór z korzyścią dla człowieka i środowiska.

Kontakt

ARUCcE 
Producent Pasków Skórzanych

26-640 Skaryszew, Maków ul. Średnia 58 

Biuro:
tel: 604 909 249
email: biuro@arucce.pl

Jak dojechać